Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Both sides previous revision Předchozí verze
skript_man:navod_k_anotaci [2019/07/12 13:27]
rosen [Vymazání a vložení tokenu]
skript_man:navod_k_anotaci [2019/07/12 13:28] (aktuální)
rosen [Vymazání a vložení tokenu]
Řádek 247: Řádek 247:
   - Pod všemi položkami najdete různé možnosti, jak tokeny vkládat, spojovat a rozdělovat. Má-li být token vložen bez oddělovací mezery (např. u interpunkce),​ vyberte si možnost "​insert tok after: attached"​ (klikněte na červené slovo "​attached"​). Objeví se nová stránka "Edit token",​ tentokrát je ale v @pform značka <ee/> ("​empty element"​). ​   - Pod všemi položkami najdete různé možnosti, jak tokeny vkládat, spojovat a rozdělovat. Má-li být token vložen bez oddělovací mezery (např. u interpunkce),​ vyberte si možnost "​insert tok after: attached"​ (klikněte na červené slovo "​attached"​). Objeví se nová stránka "Edit token",​ tentokrát je ale v @pform značka <ee/> ("​empty element"​). ​
   - Na příslušnou rovinu (např. @ort) vložíme nový token (např. chybějící čárku). Stiskneme Enter nebo klikneme na Save.   - Na příslušnou rovinu (např. @ort) vložíme nový token (např. chybějící čárku). Stiskneme Enter nebo klikneme na Save.
-  - Opravu uvidíme, když klikneme v Možnostech zobrazení na Pravopisné opravy. V souboru XML je vložená tečka zaznamenána např. takto: +  - Opravu uvidíme, když klikneme v Možnostech zobrazení na Pravopisné opravy. V souboru XML je vložená tečka zaznamenána např. takto: <tok id=<​nowiki>"</​nowiki>​w-60<​nowiki>"</​nowiki>​ ort=<​nowiki>"</​nowiki>,<​nowiki>"</​nowiki><​ee/></​tok>​Značka <ee/> označuje, že na daném místě nebylo původně nic.
-  +
-      ​<tok id=<​nowiki>"</​nowiki>​w-60<​nowiki>"</​nowiki>​ ort=<​nowiki>"</​nowiki>,<​nowiki>"</​nowiki><​ee/></​tok>​ +
-      +
-Značka <ee/> označuje, že na daném místě nebylo původně nic.+
   - Můžete tak vkládat libovolné slovo, ale třeba i uvozovky, i těsně před slovo ("​before"​ místo "​after"​),​ nebo pomlčky, oddělené mezerou ("​separate"​ místo "​attached"​).   - Můžete tak vkládat libovolné slovo, ale třeba i uvozovky, i těsně před slovo ("​before"​ místo "​after"​),​ nebo pomlčky, oddělené mezerou ("​separate"​ místo "​attached"​).
   - Tokeny nelze vkládat před nebo za spojená slova (elementy mtok). Je tedy lepší nejdříve token vložit před nebo za chybně oddělené slovo a pak teprve chybně oddělená slova spojit. Více viz Chybně oddělená slova.   - Tokeny nelze vkládat před nebo za spojená slova (elementy mtok). Je tedy lepší nejdříve token vložit před nebo za chybně oddělené slovo a pak teprve chybně oddělená slova spojit. Více viz Chybně oddělená slova.

QR Code
QR Code skript_man:navod_k_anotaci (generated for current page)