CzeSL

EN | CS

Main Menu


Powered by <TEI:TOK>
Maarten Janssen, 2014-

AZ_GRAM_MED_M_00RB-W

Média


Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Média jsou komunikační prostředky a mají tři způsoby šíření ... mluvený, napsaný a visuální. Například televize může používat současně všechny tři postředky. Masmédia jsou používána pro šíření růžných pravdivých a nepravidých informací. Použivá se také pro reklamy, zabavu, komentáře i pro šíření propagand. Každý druha médií vyhody a nevyhody.

Masová nebo hromadná média mají čtyří hlavní způsoby šíření: internet (napřiklad Facebook), rádio, televíze a vytištěná média. Výstavy, a direct mail jsou také způsoby Masmédií: .... zabývají se produkcí, reprodukcí a distrubucí znalostií....... ovliňují samotnou konstrukci sociální skutěčnosti..., a s tím osobní chápaní recipientů (p 2 Média, In: Wikipedie).

Televize a do měnší míry výtištěná média, mají velký vliv na naše chápání údálostí, které nás obklopují. Ačkoliv jsou média v České republice nezávislá, politické strany, zájmové skupiny a vláda tlačí na média tak, aby mohli šířit jejích pohled na skutěčnost nebo skrýt informace. Masmédia mohou, přes reklamy a programy, podpořit a šířit sociální názory nebo patologické zvyky, jako například závistlost na drogách a alkohlu. Hromadné sdělovací prostředky hrají důležitou roli v spotřebitelských společnostích. Reklamy jsou všude kolem nás a snaží se nás přesvědcít, že potřebujeme konkrétní zboží. Když se díváme na televizní zprávy, můžeme si všimnout, že televize používá rychlost sdělování informací , obrazy a hudbu k ovlivňování percepcí a názorů diváků.

Koncentrace vlastnictví médií v rukou malé skupiny společností nebo pod přísným dohledem vlád omezuje svobodu tisku Cenzura médií znamená, že často není možné poznat do jaké míry jsou konkrétní zprávy objektivný, jestli nějaké informace úmyslně chybí v novinách, internetových článcích nebo televizi. Cenzura může být i politická ( napřikad za války nebo v zemích kde není svobodná tisku), nebo sloužit potřebám hospodářských skupin. Druhý problém je, že často neexistuje zádný jasný rozdil mezi kommentářém a zprávodajstvím. A poslední zaporný bod je, že lidé neustále čtou, dívají se na, nebo slyší o tragediích stanou se často lhostenými k jejich důsledkům.

Ale masmédia i positivní strána. Dnes mají lidé mají lepší přestup k informacím, Masmédia jsou také pramenem zábavy přes filmy, tištěná média a televizi. Je také možné rychle dostat informace o událostech a pochopit jiné kultury než to bylo možné v minulostí. Je však třeba, aby se masmedia se soustředí více na šíření pozitivních zpráv.


Download XMLDownload textSentence viewFeatUD treeStatisticsCreate Stand-off error annotation